Üyelik Girişi
KATEGORİLER

Avlanma Boyları

Takvim

Şnorkel


Şnorkel

Şnorkeller dalışta Maskelerle beraber kullanılır ve dalgıcın yüzeyde gezinirken nefes alıp vermesi için diğer önemli gereçlerdir. Bir Şnorkelin en önemli kısmı ağızlığıdır ve yumuşak bir malzeme olması ağız için önemli konfor yaratacaktır. Malzeme olarak silikon en doğrusudur. Bazı ucuz seçenekler arasında PVC malzemeden üretilenler de vardır ancak bunlar sertliği sebebi ile tercih edilmezler.

Ayrıca Şnorkel borusunun da çeşitleri mevcut olup bunun tek parça bir boru olması, ağzında suyun girişini engellemeye çalışan eklentilerinin olmaması doğrudur.

Yukarıdaki resimde Doğru ve Yanlış Maske seçimleri verilmiştir. Yanlış maskeleri yanlış yapan en önemli husus birkaç parçadan oluşan bu Şnorkellerde boru iç kısımlarında hijyen açısından kirlilik oluşma tehlikesidir. Şnorkel vasıtası ile solunan havanı direk ciğere alınacağı düşünüldüğünde bu oldukça hayati bir husustur.
Birçok kişi şnorkeli maskenin yanına takar. Bir alternatif de, şnorkeli, yüzü aşağı dönükken şnorkeli sudan uzak tutan, başın arkasındaki maske kayışına takmaktır.
Fotoğraf AlbümüZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret196651